Používáme soubory cookies k pravidelnému zlepšování výkonu a použitelnosti webu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním všech cookies.Zobrazit více

Blog

Chytré brýle Vuzix jsou pro průmysl jako stvořené
16.5.2022
Vypadají jako obyčejné brýle. Nicméně umí toho daleko víc. Udrží s vámi pracovní tempo a provedou vás celým procesem výroby. Zaškolí nováčky a pomůžou i v případě servisního zásahu. O jejich plynulý chod a bezchybné fungování se stará software YOUservice od společnosti ACONTE, s.r.o., která je partnerem naší AJKA - Solution s.r.o.
Pokračovat ve čtení
Se softwarem YOUservice přichází budoucnost
21.4.2022
Plynulý chod, bezchybné fungování a nekonečné možnosti. I tak lze popsat software YOUservice, za kterým stojí společnost ACONTE, s.r.o., partner AJKA - Solution s.r.o. Díky promyšlenému vývoji má široké možnosti využití a funguje i v tak složitých zařízeních, jako jsou třeba chytré brýle.
Pokračovat ve čtení
VÝROBA 4.0 = PRŮMYSL 4.0 + LIDÉ
3.4.2022
Jednoduchá rovnice. Pokud ji integrujete do svého podniku, katapultuje to vaši výrobu hodně vysoko. Progresivní firmy už výhody konceptu Výroba 4.0 využívají. Své výrobky dodávají na trh rychleji a ve stejné nebo lepší kvalitě než dřív. Jestli ještě přešlapujete na místě, začněte hned. Jestli budete ještě dlouho váhat, ujede vám vlak. Tentokrát to nebude rychlík. Bude to přímo šinkansen.
Pokračovat ve čtení
Kdo je interim manažer aneb pronajměte si léta zkušeností
14.3.2022
Fenomén dočasných manažerů proniká i k nám do Česka. Stále více firem má o tyto odborníky zájem. Není se čemu divit. Jsou zkušení, přichází s novými nápady a vidí to, co dlouholetí zaměstnanci nevidí. Pomůžou v dlouhodobých projektech a vyřeší i mimořádné situace. Kdy se na ně obrátit a na co si dát pozor?
Pokračovat ve čtení
Štíhlá výroba: udržitelně chytřejší firma
11.3.2022
Představte si jakoukoliv činnost v domácnosti, v kutilské dílně nebo na pracovišti. Ať už vaříte pětichodové menu, vyrábíte jen tak pro radost nebo pracujete u pásu, bude se vám hodit lean management, takzvaná štíhlá výroba. Ve všech případech budete efektivnější a vaše práce dostane to správné flow. Dobrá zpráva na úvod: nepotřebujete žádné speciální dovednosti. Stačí vám jen odhodlání začít.
Pokračovat ve čtení
Jak jsme pro zákazníka zanalyzovali přes 200 000 fotek s téměř 100% úspěšností
25.2.2022
Vizuální kontrola produktů ve známé výrobní společnosti. Práce pro několik desítek pracovníků. Výsledky až za několik měsíců. Statisícové náklady a nejistý výsledek. Tomu jsme předešli.
Pokračovat ve čtení
Rozšířená realita dobývá svět
14.2.2022
Rozšířená neboli augmentovaná realita (AR) je tu s námi už pěknou řádku let. Není jen významným pomocníkem pro velké továrny a průmyslové podniky. Stále více proniká do všech lidských činností. 
Pokračovat ve čtení
Stručně o materiálovém inženýrství. Co, kdo, proč a konkrétní příklad jako bonus
4.2.2022
Materiálové inženýrství je dnes už běžný pojem. Jeho přesnou definici byste hledali jen těžko, a to i v zahraničních publikacích. Specialisté materiálového inženýrství ve firmách řeší využití materiálů s ohledem na jejich prospěšnost a užitečnost pro společnost. Správná volba materiálů zvyšuje efektivitu, optimalizuje procesy a snižuje výrobní náklady.
Pokračovat ve čtení
4 tipy, se kterými ušetříte náklady ve výrobě
28.1.2022
Před pár lety jste je mohli vidět leda ve sci-fi filmech. Dnes jsou chytré brýle s rozšířenou realitou pomocníkem, který šetří čas a peníze. 
Pokračovat ve čtení