Používáme soubory cookies k pravidelnému zlepšování výkonu a použitelnosti webu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním všech cookies.Zobrazit více

Blog

Legislativní řády a neřády aneb zvládněte RoHS a REACH s lehkostí
25.10.2022
Legislativa. Jinými slovy právní řád nebo soubor právních předpisů. Známe i neznáme ji z různých oblastí. Ovlivňuje naše životy i chod firem. Někdy dává řád, občas dokáže být i pěkný neřád a zařádí si v našich řadách.
Pokračovat ve čtení
Optimalizace výrobních procesů
18.9.2022
Výrobní podniky už několik let prochází rozsáhlou transformací. Rostoucí tlak na zkracování dodacích lhůt, široký sortiment, kvalitu a minimalizaci cen výrobků ze strany zákazníků i zevnitř, tedy v rámci dodavatelsko-odběratelského řetězce, nutí zatvrzelé odpůrce systémů na řízení výroby přehodnotit názor a zapracovat na optimalizaci výrobních procesů a zejména jejich vyhodnocování v reálném čase.
Pokračovat ve čtení
Průmysl 4.0 - budoucnost, která už začala
27.9.2022
Průmysl 4.0 je jedním z devíti konceptů, mezi které patří i IoT, big data, umělá inteligence a další. Jeho stěžejním tématem je digitalizace. Oborová společnost o něm mluví zhruba posledních deset let. Stále ještě hodně firem věří, že digitalizace patří velkým firmám, a že menší podniky vystačí s tradičními způsoby výroby. Nevystačí. Průmysl 4.0 je budoucností, která už začala.
Pokračovat ve čtení
Současné trendy ve výrobě
24.7.2022
Digitální transformace postupuje do různých odvětví. Nabízí benefity v oblasti kvality, produktivity a konkurenceschopnosti. Vznikají chytré továrny, které využívají kyberneticko-fyzikální systémy. Stroje, které jsou mezi sebou propojené, sbírají data, analyzují, vyhodnocují… A vy šetříte. Čas i peníze.
Pokračovat ve čtení
K 30. výročí jsme Koranu nadělili černá čísla
15.7.2022
Rodinná firma KORAN, spol. s r.o. z jihu Čech už 30 let věnuje zakázkové kovovýrobě a pod značkou MRG prodává CNC stroje. Slaví úspěch na českém trhu i v zahraničí. Poslední rok věnuje jednatelka společnosti Petra Dušáková modernizaci provozu a zlepšení interních procesů a řízení kvality.
Pokračovat ve čtení
Průmysl 4.0 zvyšuje produktivitu práce i přidanou hodnotu firmy
25.7.2022
Průmysl spolu s ekonomikou prochází zásadními změnami. Za vším stojí zavádění informačních technologií a systémů umělé inteligence do výroby. Koncepce Průmyslu 4.0 dává firmám náskok a skrývá v sobě obrovské příležitosti.
Pokračovat ve čtení
Interimové z Ajky mají za sebou 46 projektů bez jediné reklamace.
28.6.2022
Představte si, že vám z ničeho nic vypadne ve firmě klíčový člověk. Zdravotní důvody, osobní důvody nebo prostě odejde a vy nemáte náhradu. Pod záplavou operativy nezvládáte běžné fungování. Exekutiva je jeden velký hořák. Celý tým se spoléhá na to, že si poradíte. A vy nevíte, co dřív. Ztrácíte kontrolu. V takové chvíli je nejvyšší čas na interim manažera.
Pokračovat ve čtení
Chytré brýle Vuzix jsou pro průmysl jako stvořené
16.5.2022
Vypadají jako obyčejné brýle. Nicméně umí toho daleko víc. Udrží s vámi pracovní tempo a provedou vás celým procesem výroby. Zaškolí nováčky a pomůžou i v případě servisního zásahu. O jejich plynulý chod a bezchybné fungování se stará software YOUservice od společnosti ACONTE, s.r.o., která je partnerem naší AJKA - Solution s.r.o.
Pokračovat ve čtení
Se softwarem YOUservice přichází budoucnost
21.4.2022
Plynulý chod, bezchybné fungování a nekonečné možnosti. I tak lze popsat software YOUservice, za kterým stojí společnost ACONTE, s.r.o., partner AJKA - Solution s.r.o. Díky promyšlenému vývoji má široké možnosti využití a funguje i v tak složitých zařízeních, jako jsou třeba chytré brýle.
Pokračovat ve čtení
VÝROBA 4.0 = PRŮMYSL 4.0 + LIDÉ
3.4.2022
Jednoduchá rovnice. Pokud ji integrujete do svého podniku, katapultuje to vaši výrobu hodně vysoko. Progresivní firmy už výhody konceptu Výroba 4.0 využívají. Své výrobky dodávají na trh rychleji a ve stejné nebo lepší kvalitě než dřív. Jestli ještě přešlapujete na místě, začněte hned. Jestli budete ještě dlouho váhat, ujede vám vlak. Tentokrát to nebude rychlík. Bude to přímo šinkansen.
Pokračovat ve čtení
Kdo je interim manažer aneb pronajměte si léta zkušeností
14.3.2022
Fenomén interim manažerů neboli dočasných manažerů proniká i k nám do Česka. Stále více firem má o tyto odborníky zájem. Není se čemu divit. Jsou zkušení, přichází s novými nápady a vidí to, co dlouholetí zaměstnanci nevidí. Pomůžou v dlouhodobých projektech a vyřeší i mimořádné situace. Kdy se na ně obrátit a na co si dát pozor?
Pokračovat ve čtení
Štíhlá výroba: udržitelně chytřejší firma
11.3.2022
Představte si jakoukoliv činnost v domácnosti, v kutilské dílně nebo na pracovišti. Ať už vaříte pětichodové menu, vyrábíte jen tak pro radost nebo pracujete u pásu, bude se vám hodit lean management, takzvaná štíhlá výroba. Ve všech případech budete efektivnější a vaše práce dostane to správné flow. Dobrá zpráva na úvod: nepotřebujete žádné speciální dovednosti. Stačí vám jen odhodlání začít.
Pokračovat ve čtení
Jak jsme pro zákazníka zanalyzovali přes 200 000 fotek s téměř 100% úspěšností
25.2.2022
Vizuální kontrola produktů ve známé výrobní společnosti. Práce pro několik desítek pracovníků. Výsledky až za několik měsíců. Statisícové náklady a nejistý výsledek. Tomu jsme předešli.
Pokračovat ve čtení
Rozšířená realita dobývá svět
14.2.2022
Rozšířená neboli augmentovaná realita (AR) je tu s námi už pěknou řádku let. Není jen významným pomocníkem pro velké továrny a průmyslové podniky. Stále více proniká do všech lidských činností.
Pokračovat ve čtení
Stručně o materiálovém inženýrství. Co, kdo, proč a konkrétní příklad jako bonus
4.2.2022
Materiálové inženýrství je dnes běžný pojem. Jeho přesnou definici byste hledali jen těžko, a to i v zahraničních publikacích. Specialisté materiálového inženýrství ve firmách řeší využití materiálů s ohledem na jejich prospěšnost a užitečnost pro společnost. Správná volba materiálů zvyšuje efektivitu, optimalizuje procesy a snižuje výrobní náklady.
Pokračovat ve čtení
4 tipy, se kterými ušetříte náklady ve výrobě
28.1.2022
Před pár lety jste je mohli vidět leda ve sci-fi filmech. Dnes jsou chytré brýle s rozšířenou realitou pomocníkem, který šetří čas a peníze.
Pokračovat ve čtení